بانکداری
هر جا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران می درخشد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

مسائلی که باید مورد توجه رؤسای شعب قرار گیرد(3)

13- گزارش جریان وقایع و اتفاقات غیر مترقبه اى كه رخ مى دهد:

   چون لازم است اداره بازرسى كل از جریان كلیه وقایع و اتفاقات غیرمترقبه اى كه در اداره امور و شعبه هاى بانك رخ مى دهد اطلاع حاصل نموده، به مقتضای موضوع اقدام لازم معمول دارد علیهذا آقایان رؤساى ادارات امور و شعب بانك باید ازطریق دورنگار یا تلفن از جریان وقایع این اداره را مطلع و بلافاصله مراتب را كتباً و مشروحاً گزارش فرمایند.

 

14- شکایاتی که علیه كاركنان بانك مى شود:

    هرگونه شكایت كتبى كه بر علیه كارمندان و یا خدمتگزاران شعب می رسد باید توسط آقایان رؤسای شعب تحقیق و رسیدگی شود و نباید بدون رسیدگى در پرونده استخدامى آنان بایگانى گردد و در صورتیكه ضرورت داشته باشد عین شكایت را با اظهار نظر صریح رئیس شعبه به اداره امور متبوع ارسال نمایند تا مورد رسیدگى قرار گیرد.

ادامه مطلب

مسائلی که باید مورد توجه رؤسای شعب قرار گیرد(2)

6- تأمین وسایل حفاظت واحدهاى بانك:

    یكى از وظایف مهم رؤسای شعب حفظ و حراست اوراق و اسناد و اثاثه و ساختمانهاى بانک از خطر آتش سوزى و سایر خطرات مى باشد، اسناد و اوراق بهادار از قبیل بروات و سفته ها و غیره باید حتماً در خزانه یا صندوقهای آهنى نسوز نگهداری شود و از جا دادن این قبیل اوراق در صندوقهایی كه بهیچوجه اطمینان بخش نیستند خوددارى بعمل آید و همچنین كلیدهاى رمز كه در درجه اول اهمیت است باید در جاى بسیار امنى زیر كلید رئیس شعبه قرار گیرد.

     دفاتر بانك را باید همه روزه در آخر وقت اداری در خزانه یا صندوقهاى آهنى گذارده و از قرار دادن آنها روى میز مطلقاً خودداری نمایند.

     شعب فاقد وسایل لازم برای تأمین فوق الذكر مى توانند احتیاجات خود را از مركز و ادارات امور متبوع درخواست نمایند

ادامه مطلب

مسائلی که باید مورد توجه رؤسای شعب قرار گیرد(1)

     سهولت دستیابى همكاران، خصوصاً مسئولین واحدها به دستورالعملهاى اجرایی، بمنظور حل مشكلات روزمره واحد تحت نظارت خود بدون نظر خواهى از ادارات مرکزی، بانك را برآن داشت تا رهنمودهایی تحت عنوان "بخشنامه هاى سرى ب " گردآوری و در دسترس قرار دهد. انتظار اداره مرکزی نیزبر این است كه در مواقع ضرورى با مراجعه به این مجموعه ها نسبت به رفع مشكلات خود اقدام و در صورت لزوم با اداره مربوطه تماس حاصل نمایند.

      ازآنجا كه وظایف محوله به رؤساى واحدها از اهمیت خاصى برخوردار میباشد، بر آن شدیم كه مجموعه جداگانه اى جهت بهره جویی مسئولین واحدها تدوین تا با اشراف كامل به امور، در حوزه عملیاتى خود انجام وظیفه نمایند. امید است با مطالعه دقیق این راهنما نسبت به پیشبرد اهداف بانك اهتمام ورزیده، در مواردى كه این مجموعه رهگشا نمیباشد، موضوع را با اداره بازرسی کل (ناظر بر اجرای این بخشنامه) در میان نهاده و كسب تكلیف فرمایند.

ادامه مطلب

قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی

ماده واحده شرکت های خارجی که در کشور محل ثبت خود شرکت قانونی شناخته می شوند، مشروط به عمل متقابل از سوی کشور متبوع، می توانند در زمینه هایی که توسط دولت جمهوری اسلامی ایران تعیین می شود در چهارچوب قوانین و مقررات کشور به ثبت شعبه یا نمایندگی خود اقدام کنند

ادامه مطلب

موارد متفرقه مربوط به حساب جاری اشخاص

1 -به منظور کنترل و جلوگیری از صدور چکهای بلامحل، متصدیان امر از تحویل دسته چک به دارندگان حساب جاری قبل از ثبت حداقل چهار پنجم برگ های دسته چک قبلی و کلیه دسته چکهای ماقبل آن در رایانه خودداری نمایند.

2- در مورد استعلام یا بازداشت وجوه مشتریان توسط مراجع ذیصلاح مفاد بخشنامه شماره 8 ب ( امور حقوقی ) را مورد توجه و اجرا قرار دهند.

3- پرداخت مبلغ تعیین شده از سوی بانک مرکزی از محل موجودی حسابهای بانکی متوفی بدون اخذ گواهی موضوع ماده 35 قانون مالیاتهای مستقیم به وراث طبقه اول،دوم، سوم و یا وصی متوفی ( به موجب وصیت نامه رسمی ) جهت انجام هزینه های ضروری از قبیل کفن و دفن، برگزاری مراسم ترحیم با احراز هویت کامل وراث بلامانع بوده و در صورت عدم امکان احراز هویت اخذ گواهی حصر وراثت الزامی است.

ادامه مطلب

صدور گواهینامه عدم پرداخت چك

چنانچه مشتری به دلایل مندرج در قانون صدور چک درخواست صدور گواهینامه عدم پرداخت چک را از هریک از شعب بنماید شعب موظف می باشند نسبت به صدور گواهینامه مذکور اقدام نمایند بدیهی است ارسال اطلاعات مربوط به بانک مرکزی به صورت سیستمی انجام می گردد و رفع سوء اثر از چک برعهده شعبه افتتاح کننده حساب خواهد بود. ضمناً لازم است به آورنده چک توضیح داده شود اقامه دعوی در همان شهری که گواهینامه عدم پرداخت چک صادر شده امکان پذیر می باشد.

توجه : در صورت صدور گواهینامه عدم پرداخت چک شعب موظف می باشند نسبت به ارسال یك نسخه از گواهینامه عدم پرداخت  / فرم شماره 555 برای صاحب حساب اقدام نمایند.  

ادامه مطلب

انسداد (بستن) حساب سپرده قرض الحسنه جاری

نحوه و چگونگی انسداد حساب جاری

    حسابهای جاری که براساس ضوابط و رعایت کامل مقررات و دستورالعملهای بانک مرکزی افتتاح گردیده است صرفاً براساس یکی از موارد ذیل قابل انسداد خواهد بود :

    1- دستور مراجع قضایی

    2- تقاضای کتبی مشتری

ادامه مطلب

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص(11)

حسابهای دولتی

نگاهداری حساب وزارتخانه ها و مؤسساتی كه دارای ذیحساب منتخب وزارت امور اقتصاد و دارایی می باشند و همچنین شهرداری ها و بنگاهها و نهادها و ارگانها و شركتهایی كه تمام یا قسمتی از سرمایه آنها متعلق به دولت یا تحت نظارت دولت می باشد جزء وظایف بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران بوده كه به چند گروه متمایز تقسیم می شوند. از آنجا كه بانك مرکزی در نواحی تهران و شهرستانها شعبه ای ندارد، لذا كلیه امور مربوط به حسابهای دولتی را شعب بانك ملی ایران و سایر بانکها به نمایندگی از سوی بانك مذكور انجام         می دهند و چون دستور افتتاح  و بستن و نحوه استفاده از حسابهای دولتی از طرف               خزانه داریكل‌، ادارات مركزی، بنگاههای دولتی و امور مالی شهرداریها صادر می شود، لذا این قبیل دستورات باید از طریق اداره کل حسابداری و بودجه (در تهران)و ادارات امور شعب (در شهرستانها) به شعب ابلاغ گردد. این عمل در خصوص شهرداریها ( در شهرستانها ) بنا به درخواست شهرداری محل توسط شعب قابل اجرا خواهد بود.

 

ادامه مطلب

افتتاح حساب قرض الحسنه جاری اشخاص(10)

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری جهت مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی :

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای سایر بانكها :

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری جهت درآمد موقوفات :

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری جهت مدارس غیر انتفاعی:

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری هزینه سرانه مدارس دولتی :

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه برای انجمن های اولیا و مربیان:

ادامه مطلب

حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص (9)

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای شركت های در شرف تاسیس:

افتتاح حساب قرض الحسنه جاری برای این قبیل شركتها با تقاضای موسس یا موسسین كه ممكن است یك یا چند شخص حقیقی یا حقوقی باشندتحت عنوان “ شركت  در شرف تاسیس “ و احراز هویت متقاضی/ متقاضیان صورت می گیرد. تقاضاكنندگان باید تعهدنامه ای بشرح زیر امضا و به بانك تسلیم نمایند.

ادامه مطلب

حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص (8)

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای شركت های در شرف تاسیس:

افتتاح حساب قرض الحسنه جاری برای این قبیل شركتها با تقاضای موسس یا موسسین كه ممكن است یك یا چند شخص حقیقی یا حقوقی باشندتحت عنوان “ شركت  در شرف تاسیس “ و احراز هویت متقاضی/ متقاضیان صورت می گیرد. تقاضاكنندگان باید تعهدنامه ای بشرح زیر امضا و به بانك تسلیم نمایند.

ادامه مطلب

حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص (7)

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای شركتها ( اشخاص حقوقی ):

مدارك لازم برای افتتاح حساب :

1-تقاضای شركت مبنی بر افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری كه به امضای صاحبان امضاء مجاز رسیده و ممهور به مهر شركت باشد.

2-ارائه  اصل و تصویرکارت ملی و شناسنامه عکسدار صاحبان امضاء شركت

3-یك نسخه رونوشت مصدق اساسنامه شركت

4-یك نسخه رونوشت مصدق شركت نامه (در صورت وجود )

5-آگهی روزنامه رسمی كشور جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تاسیس شركت و تصویر آخرین صورتجلسه تغییرات، انتخاب اعضاء هیئت مدیره و مدیر عامل و معرفی اشخاصی كه حق امضای چكها و اسناد تعهدآور شركت را دارند.

ادامه مطلب

حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص (6)

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری مشترك:

- حساب سپرده قرض الحسنه جاری مشترك بحسابی گفته می شود كه صاحب حساب بیش از یكنفر باشد. افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری مشترك تحت شرایط و مقررات مشروحه ذیل كه در ظهر فرم افتتاح حساب و همچنین بطور جداگانه طی فرم نمونه 1242 تهیه و دراختیار واحدهای بانك قرار گرفته امكان پذیر است. هنگام افتتاح حساب علاوه بر تنظیم و تكمیل فرم افتتاح حساب، بایستی فرم نمونه 1242 نیز توسط كلیه صاحبان حساب امضاء و پس از الصاق و ابطال تمبر مالیاتی در حساب انتظامی اوراق و اشیاءامانی ثبت و شماره انتظامی آن در متن فرم افتتاح حساب درج گردد.تبصره : افتتاح حساب مشترک برای چند شخص حقوقی (حقوق خصوصی) و یا یک یا چند شخص حقوقی (حقوق خصوصی) با یک یا چند شخص حقیقی، به شرط درج صریح این موضوع در اساسنامه اشخاص حقوقی مذکور بلامانع میباشد.

 

حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص(5)

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای اشخاص حقیقی تبعه كشورهای خارجی مقیم ایران

جهت اتباع بیگانه كه دارای سن قانونی و مدارك ذیل باشند می توان حساب سپرده قرض الحسنه جاری افتتاح نمود :

1-گذرنامه معتبر صادره از كشورهای خارجی

2-ویزای اقامت حداقل یكساله از جمهوری اسلامی ایران

3-پروانه اشتغال به كار در جمهوری اسلامی ایران

4-معرفی نامه از یكی از سازمانهای دولتی، سفارتخانه ها و كنسولگری های خارجی یا یكی از مشتریان بانك كه دال بر شناسایی و تایید متقاضی باشد.

ادامه مطلب

حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص(4)

 

 افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای اشخاص نابینا،  بی سواد و معلول از دو دست:

الف) درخصوص افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای اشخاصی كه بلحاظ عدم تواناییهای لازم از نظر خواندن و نوشتن و یا عوارض جسمانی قادر به ارائه نمونه امضاء خود به بانك نمی باشند، علاوه بر رعایت مواردیکه در مورد حسابهای سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص حقیقی درج گردیده، بایستی فرم افتتاح حساب را به مهر خود ممهور و علاوه بر متقاضی، شخص معتمدی فرمهای مربوطه را امضاء نماید . برداشت از حساب با مهر معرفی شده توأم با امضاء شخص معتمد انجام می پذیرد.

ادامه مطلب

حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص(3)افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای كاركنان و بازنشستگان دستگاههای دولتی و وابسته به دولت

جهت افتتاح حساب برای کارکنان دستگاههای دولتی به منظور واریز حقوق و مزایای آنان علاوه بررعایت شرایط و مقررات مربوط به حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص حقیقی، ارائه معرفی نامه از دستگاه اجرائی الزامی است.

مدارک و شرایط لازم برای افتتاح حساب و اعطای دسته چک :

 شرایط افتتاح حساب جهت کارکنان دستگاه های دولتی همانند شرایط مورد لزوم اشخاص حقیقی خواهد بود. مضافاً اینکه معرفی نامه سازمان مربوطه برای تحقیق در مورد شغل متقاضی کافی می باشد.

محل مخصوص معرف در متن فرم افتتاح حساب توسط سازمان محل اشتغال میبایستی تکمیل و امضاء گردد.

          1 -چنانچه سازمانی طی نامه اقدام به معرفی كاركنان خود جهت افتتاح حساب نماید،لازم است شماره و تاریخ نامه در محل مخصوص معرف ثبت شود.

2- واریز وجه به هنگام افتتاح حساب جهت كاركنان دولت الزامی نمی باشد. لیكن در صورت استفاده از ملی کارت می بایست  نسبت به واریز هزینه مربوطه به حساب مفتوحه اقدام نماید.

3- تحویل دسته چك به كاركنان دولت منوط به ارائه موافقت نامه از دستگاه دولتی ذیربط و واریز اولین حقوق به حساب مفتوحه میباشد.

تبصره : در مورد آندسته از كاركنان دولت كه حساب جاری آنان با توافق اداره متبوعه بدون دسته چك افتتاح میگردد، پرداخت حقوق می تواند از طریق ملی کارت و در شرایط خاص (عدم همراه داشتن ملی کارت) با نظر مسئولین شعبه وفق ضوابط انجام پذیرد.

       4- جهت افتتاح حساب برای افراد بازنشسته علاوه بر رعایت شرایط و مقررات مربوط به حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص حقیقی، ارائه موافقت نامه کتبی از دستگاه اجرایی الزامی است. براین اساس به منظور جلوگیری از افزایش بی رویه حسابهای باطل و بسته شده، بازنشستگان می توانند با ارائه گواهی مذکور از حساب قرض الحسنه جاری حقوقی زمان اشتغال خود استفاده نمایند.

ادامه مطلب

حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص(2)مراحل افتتاح حساب :

1-رسیدگی به درخواست متقاضی و تحقیق در مورد شغل، محل كار و سكونت وی و حصول اطمینان از صحت آنها  

    2- هنگام افتتاح حساب نسبت به اخذ اصل کارت ملی و شناسنامه عکس دار، تطبیق عکس با چهره ارائه دهنده و کنترل سایر مندرجات مدارک شناسایی و تهیه تصویر آنها اقدام شود.

    3- تصویر مدارک اخذ شده از مشتری با درج عبارت "رونوشت برابر اصل است"        بر روی آن به مهر شعبه و پاراف مسئول مربوطه رسیده و در سابقه نگهداری شود.

 

ادامه مطلب

حساب سپرده قرض الحسنه جاری(1)

تعریف: حساب سپرده قرض الحسنه جاری حسابی است كه به موجب قرارداد بین بانك و متقاضی نزد بانك افتتاح میگردد و بانك تا میزان موجودی وجوهی كه به حساب وی منظور گردیده، پرداخت یا به حساب دیگر منتقل می نماید.

ادامه مطلب

پیام مدیریت محترم بانک ملی اداره امور شعب استان گلستان

خدای بزرگ را شاکرم که نعمت تنفس در فضای جمهوری اسلامی ایران را به ما عنایت فرمود، سرزمینی که جای جای آن سرشار از نعمتهای بی دریغ الهی است . اعتقاد راسخ دارم که این فراوانی نعمت به معنی آسودگی خاطر و دست کشیدن از کار و تلاش نیست بلکه به شکرانه این اقیانوس نعمت و رحمت باید با جد و جهد فراوان در جهت رشد و توسعه بیش از پیش ایران اسلامی بکوشیم .
استان گلستان با دارا بودن دشت های زیبا ، دریا ، کوه ، جنگل ، کویر و ... ویترین درخشان میهن اسلامی و گلستان ایران زمین است. امروز همه ما مکلف به کارکردن برای آبادانی این استان جوان و مستعد در جهت شکوفایی بیشتر هستیم . همکاران پرتلاش ما در بانک ملی استان گلستان با تمام وجود و با استعانت از درگاه خداوند باریتعالی برای خدمتگزاری به مردم شریف به منظور توسعه همه جانبه ایران واستان خواهند کوشید و تمامی واحدهاو کارکنان ، مشتری مداری و مردم نوازی را در راستای ارائه خدمات مطلوب تر سرلوحه امور خود قرار خواهند داد .
"رحمن تقوی"

شرایط افتتاح حساب جاری

 
 1.  هر ایرانی با دارا بودن حد اقل سن 18 سال تمام (شمسی) و ارائه اصل کارت ملی و شناسنامه ، مجاز به افتتاح حساب قرض الحسنه جاری می باشد.

 2.  فرم افتتاح حساب قرض الحسنه جاری ، به منزله درخواست متقاضی افتتاح حساب بوده و اخذ  تقاضای کتبی از متقاضی ضروری نخواهد بود.

 3. با توجه به قابلیت های حساب های سیبا ،مشتریان می توانند بدون در نظر گرفتن بعد مسافت محل  کاریا سکونت خود و با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه نسبت به افتتاح حساب قرض الحسنه  جاری اقدام نمایید.

 4.  رسیدگی به در خواست متقاضی منوط به احراز محل سکونت ، محل کار و شغل وی می باشد .

 5.  دارندگان هر یک از انواع حسابها ی بانکی ( اعم از قرض الحسنه جاری ، پس انداز ، سرمایه  گذاری کوتاه مدت و بلند مدت ) نزد بانک ملی ایران یا سایر بانکها که امضاء آنها به تایید بانک  مربوطه یا شعبه افتتاح کننده حساب جاری رسیده باشد به عنوان معرف قابل قبول می باشد .

 6.  در صورتی که حساب معرف نزد سایر شعب بانک ملی ایران افتتاح گردیده باشد ، شعبه  افتتاح کننده حساب جاری با بهره مندی از امکانات سامانه متمرکز راساٌ نسبت به مطابقت و  تایید امضاء معرف اقدام خواهد نمود .

 7.  با عنایت به قانون لغو انگشت نگاری مصوب سال 1368 ، در زمان افتتاح انواع حساب بانکی لزومی به اخذ اثر انگشت نمی باشد .  

سپرده ها

بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک تجاری کشور و قدیمیترین بانک همواره خود را ملزم به ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی دانسته و در این راستا انواع مختلف سپرده گذاری را تعبیه نموده است تا شما مشتریان گرامی متناسب با شرایط خود بتوانید از سپرده گذاری در این بانک بهره مند گردید.

ادامه مطلب

سامانه معاملات آنلاین بورس

 معرفی سامانه

با توجه به ضرورت معاملات مجازی و حذف و رفت وآمد، بانک ملی ایران در راستای استقرار بانکداری الکترونیکی امکان خرید سهام بورس و اوراق بهادار را به صورت الکترونیکی ایجاد نمود.
براین اساس مشتریان با مراجعه به شركت های كارگزاری بورس (درحال حاضر شركت های كارگزاری بانك ملی و كارگزاری مفید) و درخواست برقراری ارتباط برخط به منظور انجام معامله به صورت الكترونیكی، نسبت به تكمیل فرم ها، قراردادها و معرفی حساب خود اقدام خواهند نمود.
به منظور انجام مراحل پذیرش، فرم درخواست استفاده ازخدمات ویژه معاملات بورس (نمونه پیوست) در دو نسخه ممهور به مهر شركت ازسوی شركت های كارگزاری دراختیار مشتری قرار داده خواهد شد و مشتری پس از تكمیل فرم مذكور، می بایست هر دو نسخه را صرفاً به شعبه افتتاح كننده حساب ارائه نماید. 

ادامه مطلب

حواله الکترونیکی بانکی (سحاب)

سامانه حواله الكترونیك بین بانكی ( سحاب)

كاربرد سامانه در شعب
 
انتقال وجه كارتی با استفاده از امكانات مركز « شتاب» ( سحاب)
انتقال وجه حسابی از طریق سامانه تسویه ناخالص آنی (ساتنا)
 
سحاب چیست؟
سحاب سامانه ای است كه به مشتریان بانك امكان می دهد با استفاده از كارت خود بتوانند به هر بانك دیگر عضو مركز «‌شتاب» حواله كنند.
·        استفاده از سحاب هم در شعبه و هم در خوپردازها و هم در اینترنت بانك میسر است.
·        برای استفاده از خدمات « سحاب در شعبه‏‌، از دستگاه كارتخوان  (pin pad) و منوی تحویلداری استفاده می شود.
·        بر استفاده از خدمات «‌سحاب» در شعب‏‌، مشتری باید فرم مخصوص انتقال را تكمیل كند.
 

ادامه مطلب

تسویه ناخالص آنی (ساتنا)

معرفی و ویژگی های سامانه تسویه ناخالص آنی (ساتنا)

«ساتنا» چیست؟ 
   
ساتنا مخفف سامانه تسویه ناخالص آتی می باشد.
ساتنا سامانه ای الكترونیكی است كه پردازش و تسویه تراكنش های بین بانكی و دستور پرداخت های فوری را به صورت انفرادی و آنی انجام می دهد.

ادامه مطلب

تلفن بانك

 

بانک ملی ایران به منظور رفاه حال مشتریان محترم در جهت ارائه خدمات بانکی اعم از اطلاع از مانده حساب ، گردش حساب و پرداخت قبوض خدماتی و کاهش مدت انتظار در شعب بانک و سفرهای درون شهری اقدام به راه اندازی سیستم تلفنبانک نمود.

شماره تلفن های  2784 و 09622 جهت اطلاع از مانده حساب ‏‎- سه گردش آخر حساب متمرکز وجهت پرداخت قبوض خدماتی مشتریانی که حساب سیبا دارند تعبیه شده است .

ضمنا خاطر نشان می سازد این شماره ها  بصورت شبانه روزی هر دو خدمت بالا را تواما به مشتریان محترم عرضه می نماید.

 • مشتریان  محترم جهت استفاده از سامانه تلفنبانک بانک ملی ایران باید در وهله اول با مراجعه به یکی از دستگاههای خودپرداز این بانک و انتخاب گزینه تغییر رمز- انتخاب رمز دوم ، برای خود یک کد 5 رقمی را به عنوان رمز دوم تعریف نمایند .

در استفاده از سامانه تلفنبانک داشتن رمز دوم کارت الزامی می باشد.

ادامه مطلب

پایانه فروش pos

 
  معرفی پایانه فروش و مزایای استفاده از سامانه

پایانه های فروش p.o.s(POINT OF SALE) دستگاهی است كه در مراكز فروش كالا و خدمات نصب می شود تا در معاملات به جای پرداخت وجه نقد و حمل و نقل فیزیكی پول، مبلغ مورد معامله به صورت الكترونیكی از حساب دارنده ملی كارت (مشتری ) كسر و به حساب پذیرنده كارت ( فروشنده ) واریز گردد.

این عمل توسط پایانه مذكور و از طریق برقراری ارتباط با رایانه مركزی صورت می گیرد. دستگاه كه شامل مودم و چاپگر می باشد توسط بانك تهیه و در اختیار فروشگاه ها و مراكز طرف قرارداد ، گذاشته می شود. محل استفاده P.O.S عمدتا فروشگاه ها و مراكز خدماتی می باشد.

بانك ملی ایران به منظور ایجاد تسهیلات هر چه بیشتر برای مشتریان محترم، نسبت به نصب دستگاه ویژه پایانه فروش (P.O.S) در تعداد زیادی فروشگاه های طرف قرارداد بانك اقدام كرده و دارندگان ملی كارت می توانند در مراكز تجاری یا اداری كه در محل ورودی آنها برچسب ویژه ملی كارت نصب گردیده است به خرید كالا و خدمات مورد نیاز خود اقدام و پرداخت های مربوطه را با توجه به موجودی حساب یا از طریق ملی كارت انجام دهند. وجوه مورد معامله به صورت الكترونیكی از حساب دارندگان كارت كسر و به حساب پذیرنده كارت واریز می شود.

ادامه مطلب

خودپرداز

 

دارندگان ملی کارت می توانند علاوه بر دریافت وجه نقد ،از سایر خدمات و قابلیت خودپردازهای این بانک به شرح ذیل استفاده نمایند.

 • دریافت مانده حساب
 • پرداخت اقساط تسهیلات
 • تغییر رمز دارنده ملی کارت
 • دریافت صورتحساب مختصر (ده  گردش آخر حساب)
 • واریز وجه یا واگذاری چک از طریق خودپردازهای چند منظوره
 • انتقال وجه بین حسابهای مرتبط با کارت
 • انتقال وجه به كارتهای دیگر ( به منطور اطمینان خاطر مشتریان نام و نام خانوادگی ذینفع نمایش و در صورت تایید انتقال وجه انجام می شود.)
 • پرداخت قبوض خدماتی : آب ،برق،تلفن ثابت ، تلفن همراه ، گاز و قبوض شهرداری  
 • شارژ سیم کارتهای اعتباری تلفن همراه
 • ضمنا دارندگان کارت سایر بانکهای عضو شتاب نیز می توانند از دریافت وجه و دریافت مانده حساب نیز بهره مند شوند.
 • صدور رمز دوم  کارت ( که در تلفنبانک و خریدهای اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد) وتغییررمز اول
 • انتقال وجه از كارتهای عضو شتاب به حساب های سیبایی بانك ملی ایران 

ادامه مطلب

همراه بانک

خدمات در حال انجام همراه بانك ملی نسخه جدید

 • مشاهده مانده حساب
 • مشاهده گردش حساب
 • انتقال به حساب دیگران(سیبا)
 • انتقال وجه بین بانکی(پایا)
 • پرداخت اقساط تسهیلات
 • استعلام چک
 • تعیین مبلغ چک
 • انتقال وجه بین حسابهای دارای یك شماره مشتری
 • پرداخت قبض
 • خرید شارژ سیم كارت
 • دریافت اطلاعات شارژ سیم كارت
 • نرخ ارز
 • مانده کارت شتابی
 • اطلاعات سه شارژ آخر
 • اعلام مفقودی کارت

درباره وبلاگ

بانک ملی ایران بزرگترین بانک جهان اسلام
مدیر وبلاگ : حسین پهلوان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

 • به نظر شما بهترین بانک در ایران از منظر اعتماد کدام بانک است؟نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic