بانکداری
هر جا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران می درخشد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

انسداد (بستن) حساب سپرده قرض الحسنه جاری

نحوه و چگونگی انسداد حساب جاری

    حسابهای جاری که براساس ضوابط و رعایت کامل مقررات و دستورالعملهای بانک مرکزی افتتاح گردیده است صرفاً براساس یکی از موارد ذیل قابل انسداد خواهد بود :

    1- دستور مراجع قضایی

    2- تقاضای کتبی مشتری

تبصره : در صورتی که مشتری شخصاً تقاضای انسداد حساب جاری خود را بنماید، شعبه بایستی در مطابقت دسته چکهای تحویلی به مشتری و چکهای واصله برای وصول و بقیه چکهای مصرف نشده که به شعبه مسترد شده است دقت کافی را معمول و پس از حصول اطمینان از اینکه موارد فوق کاملاً صحیح می باشد نسبت به بستن حساب اقدام نماید.        در غیر اینصورت و صرفاً با اظهار مشتری مبنی بر به سرقت رفتن دسته چک و یا مفقود شدن آن، (موضوع ماده 14 قانون صدور چك مصوب 1382)، شعبه مجاز به انسداد حساب جاری مشتری نمی باشد.

توجه : شعب به صرف اینکه حساب مشتری فعال نباشد و یا دارای سابقه صدور چک بلامحل باشد، مجاز به مسدود نمودن حساب نخواهند بود. همچنین به مسئولین شعب توصیه        می شود از صاحبان حسابهای سپرده قرض الحسنه جاری كه به هر علت حساب آنان بسته می شود، باقیمانده اوراق سفید دسته چك قبلی را مطالبه و پس از منگنه نمودن از چند ناحیه و ابطال بوسیله مهر «باطل شد» در محل محفوظی نگهداری و در انقضای هر شش ماه با تنظیم صورتمجلس نسبت به معدوم نمودن آنها مبادرت نمایند.

عملیات بستن حساب، مشروط بر اینكه تعهدنامه ای به شرح ذیل مبنی بر سلب مسئولیت از بانك در كلیه موارد از صاحب حساب دریافت گردد انجام خواهد شد. بدیهی است تعهدنامه مذكور پس از الصاق و ابطال تمبر مالیاتی در حساب انتظامی اوراق و اشیا امانی نگهداری خواهد گردید.

 

 

 

 

 

 

 

تعهد نامه دستور عدم پرداخت چک /چکها از سوی صاحب حساب

تاریخ ـــــــــــــــ13

بانك ملی ایران شعبه......

اینجانب................................... فرزند........................... به شناسنامه شماره........................................ صادره از.................................. كد ملی............................ مقیم........................... شركت................................................. ثبت شده بشماره........................................ در.................................مقیم..........................................

امضاء كننده ذیل / دارنده حساب سپرده قرض الحسنه جاری شماره.........................نزد آن شعبه با اطلاع كامـــــل از مقــررات مـربوط به قانون چـك، بدینــوسیله درخـواست    مــی نمایم/ مـی نماید، وجه چك/ چكهای به شماره/ شماره های .................................. مورخ..................................... بمبلغ/مبالغ..............................................................ریال را در صورت ارائه به آن بانك بعلت ………………………. پرداخت ننمایید. بموجب همین نوشته بطور غیرقابل فسخ متعهد و ملتزم می گردم/می گردد كه چنانچه به سبب این درخواست با عدم پرداخت وجه چك مزبورو بصرف اظهار آن بانك مسئولیت یا ضرر و زیانی به هر عنوان متوجه بانك ملی ایران گردد جوابگویی نموده و جبران نمایم/ نماید. ضمنا” در صورتی كه چك مزبور به هر علت و جهتی و به هر عنوان  پرداخت شود مسئولیتی متوجه آن بانك نبوده و اعتراض و ادعایی ندارم/ندارد و هرگاه ادعایی كه موجب عدم پرداخت وجه چك شده، ثابت نشود مجازاتهای مقرر قانونی نیز نسبت به اینجانب /شركت قابل اعمال و اجرا خواهد بود و جوابگویی به هر گونه ادعا و  ایراد و اعتراض شخص یا اشخاص ذینفع هم با اینجانب/شركت می باشد.

                                   امضاء

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

بانک ملی ایران بزرگترین بانک جهان اسلام
مدیر وبلاگ : حسین پهلوان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما بهترین بانک در ایران از منظر اعتماد کدام بانک است؟نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic