بانکداری
هر جا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران می درخشد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

افتتاح حساب قرض الحسنه جاری اشخاص(10)

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری جهت مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی :

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای سایر بانكها :

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری جهت درآمد موقوفات :

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری جهت مدارس غیر انتفاعی:

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری هزینه سرانه مدارس دولتی :

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه برای انجمن های اولیا و مربیان:

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه برای انجمن های اولیا و مربیان:

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای انجمن های اولیاء و مربیان دبستانها، مدارس راهنمایی و دبیرستانهای دولتی و غیردولتی همانند افتتاح حساب سپرده                   قرض الحسنه جاری برای شركتها (اشخاص حقوقی ) بوده و می بایستی مدارك ثبتی و قانونی مطالبه گردد.

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای سایر بانكها :

    در صورتیکه درخواست افتتاح حساب جاری و تغییر امضاء برای بانکها با           تقاضای مسئولین واحدهای ذیربط در هر یک از بانکها (اعم از دولتی وخصوصی)به ادارات امور

شعب یا مستقیماً به شعب ارسال شود، پس از بررسیهای لازم وفق مقررات و ضوابط انجام و عنداللزوم در صورت وجود ابهام مراتب به اداره كل حسابداری و بودجه اعلام و براساس نظر آن اداره کل اقدام بعمل آید.

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری جهت درآمد موقوفات :

    افتتاح حساب تحت عنوان سپرده قرض الحسنه جاری موقوفات منوط به اخذ نظریه از اداره كل حسابداری و بودجه می باشد.

1- درآمد موقوفات

نظر به اینكه درآمد موقوفات، درآمد دولت نبوده و مشمول قانون محاسبات عمومی و مقررات دولتـی نمـی باشند و ذیحسـابی سازمان اوقـاف و خزانه و نمایندگی خزانه                     درنحـوه وصول وهزینه كردن آن دخالت ونظارت ندارند وهیچگونه تكلیف قانونی در مورد وجوه مربوطه، به آنها محول نگردیده است، لذا واحدها می توانند برای هر موقوفه بموجب درخواست رئیس اداره اوقــاف محل و معرفی امضاء استفاده کنندگان از جانب اداره مزبور، حسابی تحت عنوان درآمد موقوفات و بقاع متبرکه افتتاح نمایند. بدیهی است هرگونه تغییرات در مورد استفاده کنندگان از حساب مذکور نیز با درخواست اداره اوقاف محل می باشد.

    2- حساب پرداخت عواید اوقاف

 این حساب بنا به درخواست اداره اوقاف محل و از طریق وزارت امور اقتصادی و دارایی خزانه و اداره کل حسابداری و بودجه قابل افتتاح می باشد.

    در رابطه با افتتاح حساب جهت موقوفات شماره حسابها را به شرح یادشده برای ردیف 1- تحت عنوان درآمد موقوفات در ردیف حسابهای سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص حقوقی و ردیف 2- بنام پرداخت عواید موقوفات در ردیف حسابهای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (حسابهای سپرده قرض الحسنه جاری دولتی) افتتاح خواهند نمود و مراتب را به اداره کل حسابداری و بودجه اعلام نمایند.

تبصره : حسب مفاد ماده 14 آئین نامه نحوه انتخاب و برکناری، شرایط و حدود اختیارات و وظایف امین یا هیئت امناء اماکن مذهبی و موقوفات مصوب سال 1365، برای آنکه حساب دریافت و پرداختهای اماکن مذهبی اسلامی برمبنای روشنی استوار شود، برای کلیه این اماکن متبرکه با معرفی اداره حج و اوقاف و امور خیریه محل، حسابی نیز از طرف امناء نزد یکی از بانکها با رعایت ضوابط و مقررات افتتاح تا درآمدها کلاً در آن متمرکز و پرداختها نیز بوسیله چک صورت گیرد. چکهای صادره عموماً با دو امضاء امین یا رئیس هیئت امناء بر حسب مورد و نماینده اداره حج و اوقاف و امور خیریه خواهد بود.

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری جهت مدارس غیر انتفاعی:

افتتاح حساب برای مدارس غیر انتفاعی صرفاً با تقاضای مدیر كل یا رئیس اداره آموزش و پرورش و در ردیف حسابهای اشخاص حقوقی غیردولتی با اخذ مجوز از اداره كل حسابداری و بودجه انجام می پذیرد.

حق برداشت از حساب مدرسه غیر انتفاعی بر عهده منتخبی از شورای مالی مركب از مدیر مدرسه و مؤسس یا نماینده او (دارای امضاء ثابت) و نمایندگان معلمان و انجمن اولیاء و مربیان (دارای امضاء متغیر ) می باشد.

چون امكان تغییر قانونی مدیر مدرسه، نماینده اولیاء و نماینده مؤسس در پایان هر سال تحصیلی امكان پذیر است و از طرفی طبق قانون، شهریه و كمكهای دریافتی از افراد خیر و آموزش و پرورش الزاماً باید زیر نظر شورای مالی مدرسه هزینه شود، اداره آموزش و پرورش موظف است جانشین قانونی افراد صاحب امضاء را به بانك معرفی كند تا مدارك حساب بنام آنها تغییر یابد.

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری هزینه سرانه مدارس دولتی :

    با درخواست مشترك رئیس یا سرپرست مدرسه و یكی از اعضای شورای مالی جهت هر واحد آموزشی یك شماره حساب هزینه سرانه در ردیف بانك مركزی بنگاههای دولتی مستقیماً توسط شعبه افتتاح می گردد، همچنین در صورت تغییر امضاء هزینه سرانه به ترتیب مذكور اقدام خواهند نمود. بدیهی است برای هر مدرسه فقط یك شماره حساب هزینه سرانه قابل افتتاح می باشد.

 

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری جهت مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی :

موسسه وابسته به سازمان یا نهاد عمومی غیردولتی، واحد سازمانی مشخصی است که به صورتی غیر از شرکت و برای مقاصد غیرتجاری و غیرانتفاعی توسط یک یا چند موسسه و نهاد عمومی غیردولتی تأسیس و اداره می شود و به نحوی مالکیت آن متعلق به یک یا چند موسسه یا نهاد عمومی غیردولتی خواهد بود.

واحدهای سازمانی مشروحه زیر و مؤسسات وابسته به آنها، مؤسسات و نهادهای عمومی             غیر دولتی می باشند :

1- بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی

2- جمعیت هلال احمر

3- كمیته امداد امام (ره)

4- بنیاد شهید انقلاب اسلامی

5- بنیاد مسكن انقلاب اسلامی

6- بنیاد 15 خرداد

7- سازمان تأمین اجتماعی

8-  دهیاری « چنانچه وجوهی از طرف دولت و از طریق خزانه داریكل در اختیار شورای اسلامی شهر و دهیاری ها قرار گیرد، رعایت ضوابط و مقررات مربوط به حسابهای دولتی از سوی آنها الزامی است ( در غیر اینصورت در شهرستانها مستقیماً توسط شعبه افتتاح می شود ) »

9- شهرداریها و شرکتهای تابعه آنان مادام که بیش از 50 درصد سهام و سرمایه آنها متعلق به شهرداریها باشد. ( در شهرستانها مستقیماً توسط شعب افتتاح می شود )

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای مؤسسات و نهادهای عمومی فوق و همچنین معرفی و تغییر امضاء و بستن حسابها، بر اساس درخواست اداره مركزی آنها از طریق

اداره كل حسابداری و بودجه بانك میسر خواهد بود. لذا واحدها موظفند اینگونه حسابها را با كسب نظر از اداره كل حسابداری و بودجه افتتاح نمایند.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

بانک ملی ایران بزرگترین بانک جهان اسلام
مدیر وبلاگ : حسین پهلوان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما بهترین بانک در ایران از منظر اعتماد کدام بانک است؟نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic