بانکداری
هر جا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران می درخشد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص (7)

افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای شركتها ( اشخاص حقوقی ):

مدارك لازم برای افتتاح حساب :

1-تقاضای شركت مبنی بر افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری كه به امضای صاحبان امضاء مجاز رسیده و ممهور به مهر شركت باشد.

2-ارائه  اصل و تصویرکارت ملی و شناسنامه عکسدار صاحبان امضاء شركت

3-یك نسخه رونوشت مصدق اساسنامه شركت

4-یك نسخه رونوشت مصدق شركت نامه (در صورت وجود )

5-آگهی روزنامه رسمی كشور جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تاسیس شركت و تصویر آخرین صورتجلسه تغییرات، انتخاب اعضاء هیئت مدیره و مدیر عامل و معرفی اشخاصی كه حق امضای چكها و اسناد تعهدآور شركت را دارند.

توجه : در رابطه با اشخاص حقوقی اخذ استعلام برای اعضای هیئت مدیره که دارای حق امضاء می باشند و نیز اشخاصی که چکها را به وکالت امضاء می نمایند الزامی است.

علاوه بر دریافت مدارك ثبتی و قانونی كه دال بر احراز شخصیت حقوقی شركت است توجه به مطالب ذیل نیز ضروری است:

الف در اساسنامه شركت كه به تصویب صاحبان سهام رسیده اجازه افتتاح حساب قرض الحسنه جاری و انجام معاملات با بانك تصریح یا قابل حصول از طریق مصوبات هیئت مدیره بوده و صاحبان امضای مجاز شركت، طبق مقررات اساسنامه قابل تعیین باشند.

ب- با اخذ یك نسخه از آخرین صورتجلسه مجمع عمومی، حدود و مدت اختیارات هیئت مدیره، مدیر عامل و صاحبان امضای مجاز شركت و ترکیب امضاهای مجاز  مشخص      و این اطلاعات را بر روی فرم افتتاح حساب یادداشت نموده و مد نظر قرار گیرد تا در موقع پرداخت وجوه از حساب شركت اشكالی پیش نیاید.

ج- هر نوع تغییر در هیئت مدیره و صاحبان امضای مجاز شركت یا حدود و مدت اختیارات آنان بایستی با ارسال آخرین صورتجلسه مجمع عمومی و روزنامه رسمی كشور به اطلاع بانك برسد، تا درصورت تغییر صاحبان امضا مجاز شركت، شعبه بتواند نسبت به تعویض فرم افتتاح حساب اقدام لازم بعمل آورد.

توجه :

 با عنایت به مفاد ماده 25 قانون شركتهای تعاونی، انتشار آگهی در روزنامه رسمی كشور برای اعلام تغییر هیات مدیره بازرسان و مدیرعامل شركتهای تعاونی الزامی نیست.

د- پس از بررسی مدارك فوق الذكر از اشخاصی كه طبق آگهی رسمی، اختیار امضای اسناد تعهدآور شركت به آنان واگذار شده، دعوت بعمل آید تا با ارائه کارت ملی و شناسنامه برای تنظیم و تكمیل فرم نمونه امضاء و افتتاح حساب جاری در بانك حاضر شوند.

         بمنظور عدم مراجعه به پرونده شركت در موارد غیرضروری، لازم است خلاصه ای از خصوصیات شركت مانند شماره ثبت، محل ثبت، تابعیت،مدت شركت، حدود اختیارات و مدت تصدی هیئت مدیره، نمونه مهر شركت، اسامی اشخاصی كه حق برداشت از حساب را دارند و مركز اصلی و نشانی صحیح شركت، روی فرم افتتاح حساب درج شود.

بدیهی است هنگام تغییر امضا و اخذ نمونه امضای جدید، تغییر شماره حساب و افتتاح حساب جدید لازم نبوده و با همان شماره سابق عملیات ادامه خواهد یافت.

نظر کلیه مسئولین را در رابطه با اخذ معرف در هنگام افتتاح حساب قرض الحسنه جاری اشخاص حقوقی به موارد ذیل جلب می نماید:

    1- الزام بانکها در شناسایی و احراز هویت مشتریان ایجاب می نماید مسئولین شعب در مورد اخذ معرف به عنوان یکی از ابزارهای شناسائی مشتری ( اعم از حقیقی و حقوقی ) دقت لازم را بعمل آورده و با توجه به عواقب سوء احتمالی، ضروری است یکی از مشتریان معتبر و مورد اعتماد نزد بانک / شعبه مربوطه به عنوان معرف متقاضی افتتاح حساب، معرفی و صحت امضاء معرف توسط شعبه دارنده تصدیق گردد.

2- مدیران شخص حقوقی، متعهد به حفظ منافع شرکت بوده و با شرکت مورد نظر دارای منافع مشترک می باشند لذا شخص حقوقی ومدیران آن در حکم شخص واحد محسوب     می شوند، بنابراین در مورد افتتاح حساب جاری جهت اشخاص حقوقی یا مدیران آن :               

    الف : پذیرفتن یکی از مدیران به عنوان معرف شرکتی که خود در آن ذینفع می باشد به منظور کسب اطمینان از اعتبار شخص حقوقی،‌ به مصلحت نمی باشد.

    ب : شخص حقوقی بویژه یک شرکت تازه تأسیس را نمی توان ابزار مطمئنی جهت شناسائی و کسب اطمینان لازم در مورد شخص حقیقی بالاخص یکی از مدیران همان شرکت محسوب نمود.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

بانک ملی ایران بزرگترین بانک جهان اسلام
مدیر وبلاگ : حسین پهلوان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما بهترین بانک در ایران از منظر اعتماد کدام بانک است؟نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic