بانکداری
هر جا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران می درخشد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص(3)افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه جاری برای كاركنان و بازنشستگان دستگاههای دولتی و وابسته به دولت

جهت افتتاح حساب برای کارکنان دستگاههای دولتی به منظور واریز حقوق و مزایای آنان علاوه بررعایت شرایط و مقررات مربوط به حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص حقیقی، ارائه معرفی نامه از دستگاه اجرائی الزامی است.

مدارک و شرایط لازم برای افتتاح حساب و اعطای دسته چک :

 شرایط افتتاح حساب جهت کارکنان دستگاه های دولتی همانند شرایط مورد لزوم اشخاص حقیقی خواهد بود. مضافاً اینکه معرفی نامه سازمان مربوطه برای تحقیق در مورد شغل متقاضی کافی می باشد.

محل مخصوص معرف در متن فرم افتتاح حساب توسط سازمان محل اشتغال میبایستی تکمیل و امضاء گردد.

          1 -چنانچه سازمانی طی نامه اقدام به معرفی كاركنان خود جهت افتتاح حساب نماید،لازم است شماره و تاریخ نامه در محل مخصوص معرف ثبت شود.

2- واریز وجه به هنگام افتتاح حساب جهت كاركنان دولت الزامی نمی باشد. لیكن در صورت استفاده از ملی کارت می بایست  نسبت به واریز هزینه مربوطه به حساب مفتوحه اقدام نماید.

3- تحویل دسته چك به كاركنان دولت منوط به ارائه موافقت نامه از دستگاه دولتی ذیربط و واریز اولین حقوق به حساب مفتوحه میباشد.

تبصره : در مورد آندسته از كاركنان دولت كه حساب جاری آنان با توافق اداره متبوعه بدون دسته چك افتتاح میگردد، پرداخت حقوق می تواند از طریق ملی کارت و در شرایط خاص (عدم همراه داشتن ملی کارت) با نظر مسئولین شعبه وفق ضوابط انجام پذیرد.

       4- جهت افتتاح حساب برای افراد بازنشسته علاوه بر رعایت شرایط و مقررات مربوط به حساب سپرده قرض الحسنه جاری اشخاص حقیقی، ارائه موافقت نامه کتبی از دستگاه اجرایی الزامی است. براین اساس به منظور جلوگیری از افزایش بی رویه حسابهای باطل و بسته شده، بازنشستگان می توانند با ارائه گواهی مذکور از حساب قرض الحسنه جاری حقوقی زمان اشتغال خود استفاده نمایند.

نحوه برگشت وجه از حسابهای حقوقی  شاغلین، بازنشستگان، موظفین  و مستمری بگیران دستگاههای دولتی:

    در صورتیكه از طرف وزارتخانه ها یا سازمانهای دولتی تقاضای برگشت مبلغی از حساب شاغلین، بازنشستگان، موظفین و مستمری بگیران بعلت اضافه و یا اشتباه واریزی یا فوت صاحب حساب بعمل آید، به منظور تشریك مساعی و جلوگیری از تضییع حقوق دولت، دستگاه اجرایی مربوطه می تواند با تكمیل و تنظیم تعهدنامه نمونه 554 با امضاء ذیحساب و یکی از امضاء داران مجاز و طی نامه به بانك عامل، با مشخص نمودن حسابهای یاد شده درخواست استرداد وجه را به شرح ذیل ارائه نماید :  

      تعهدنامه درخواست استرداد وجه واریزی به حساب های حقوق بگیران

بانك ملی ایران شعبه

بدینوسیله اعلام می دارد كه مبلغ ........................................................ ریال كه به درخواست این ................................................. به حساب قرض الحسنه    جاری    شماره ..................

                              پس انداز

خانم    ....................................................... طی فهرست مورخ .....................  نزد شعبه.................................

آقای

Text Box: نمونه 554

آن بانك منظور نموده اید مبتنی بر اشتباه بوده است. بنابراین خواهشمند است دستور  فرمائید مبلغ مذكور را به مسئولیت این ............................................... از حساب وی  برگشت داده و به حساب شماره ............................................ این........................................................... نـــزد       بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران    منظور نماینـــد، ضمناً جوابگویی به هرگونه اعتراض یا ایـراد

         بانك ملی ایران شعبه

یا شكایت احتمالی صاحب حساب یا هر شخص یا اشخاص ثالث نیز بر عهده این ..................................................... خواهد بود.

 

محل امضاء:

 

 

        درخصوص برگشت مبالغ مذکور رعایت مفاد دستورالعمل های مرتبط توسط شعبه عامل الزامی است.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

بانک ملی ایران بزرگترین بانک جهان اسلام
مدیر وبلاگ : حسین پهلوان

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما بهترین بانک در ایران از منظر اعتماد کدام بانک است؟نویسندگان

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic